Akcja "A to Polska właśnie" czyli Sto pozdrowień na 100-lecie Niepodległości.

W naszej szkole z inicjatywy pani Marty Sobczyńskiej, która zgłosiła nasz udział do organizatora, trwa akcja A to Polska właśnie czyli Sto pozdrowień na 100-lecie Niepodległości. Wysyłamy pozdrowienia z Wiśliny do 100 szkół zgłoszonych w projekcie i oczekujemy na pozdrowienia ze 100 szkół z całej Polski. Pocztówki z napisem Wiślina zostały w tym celu specjalnie zaprojektowane i wydrukowane, a znaczki zakupiła Rada Rodziców.

Projekt jest wspólną inicjatywą ponad stu geografów z całej Polski, a jego pomysłodawczynią jest pani Jolanta Romańska.Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji młodzi ludzie pokazują, że są prawdziwymi patriotami i niewielkimi czynami potrafią upamiętnić wielkie poświęcenie milionów Polaków, którzy dążyli do odzyskania niepodległości przez Polskę.