Ogólnopolski Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

W tym  roku  obchodzimy  Stulecie    Odzyskania  Niepodległości . Uczniowie   naszej  szkoły  uczestniczą   w  wielu  przedsięwzięciach   upamiętniających  to ważne  dla Polaków wydarzenie. Uczniowie klasy  6b wzięli  udział   w  piątej  już edycji  Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych.

Konkurs objęty był  Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W skład Komitetu Honorowego weszli :

• Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej – Przewodniczący Komitetu Honorowego ,
  • Anna Zalewska, Minister MEN,
  • Jarosław Szarek, Prezes IPN,
  • Jacek Pawłowicz, Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Bartek, Agata  i  Emilia wykonali  bardzo ciekawe  prace  plastyczne  charakteryzujące  się oryginalnością, wiedzą i pomysłowością.  Dziękujemy   naszym  reprezentantom  za  zaangażowanie    i    udział  w konkursie.

Małgorzata     Kurkiewicz