Poszukiwanie śladów polskiej przeszłości na Żuławach - VIII Sesja Żuławska w Suchym Dębie.

22  kwietnia   przedstawiciele  naszej szkoły wzięli udział w  VIII sesji popularnonaukowej   o tematyce żuławskiej, której  celem  było  uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i poszukiwanie śladów polskiej przeszłości na Żuławach.

W trakcie  wycieczki  po  Żuławach Gdańskich  miłośnicy   historii  poznali  dzieje regionu  oraz   odwiedzili  zabytkowe  obiekty  w   Suchym Dębie, Krzywym Kole, Pszczółkach, Łęgowie  oraz  Pruszczu Gdańskim. Bardzo  dziękujemy  organizatorom, wśród  których znaleźli się: Szkoła Podstawowa  w Suchym Dębie, Urząd  Gminy w  Suchym Dębie, Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Kociewski w Tczewie, za  tę niezwykłą  lekcję  historii. Szczególne  podziękowania składamy  na ręce  pana   Tomasza   Jagielskiego, miłośnika  historii   i   piękna  Żuław.

Małgorzata  Kurkiewicz  i  Gabriela  Rutkowska- Kornacka

Wycieczka  była  częścią obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości1918 – 2018.