Projekt „Tydzień z Językiem Polskim”.

Już   po  raz  kolejny   obchodziliśmy w  naszej  szkole  Dzień  Języka  Ojczystego. W tym roku  uczyniliśmy to w sposób wyjątkowy. Od  19 do 23 lutego wszyscy uczniowie i nauczyciele  klas 4-7  realizowali projekt  „Tydzień z  Językiem Polskim”.

Na uczestników  przedsięwzięcia czekały  liczne  atrakcje mające  na celu propagowanie   polszczyzny  wśród dzieci i młodzieży.

W poniedziałek spotkaliśmy się na uroczystym apelu, a we wtorek nasi wychowankowie  zmierzyli się z  Testem Wiedzy o Języku Polskim. W środę uczniowie klas 4-7 uczestniczyli w zajęciach  tematycznych   oraz  prezentowali  przygotowane przez siebie plakaty, które  dotyczyły  trudności językowych. Uczestnicy projektu  nie nudzili się również  podczas długich przerw. Rozwiązywali krzyżówki i zagadki językowe,  grali w multimedialne gry polonistyczne w Kącikach Językowych działających na korytarzach szkolnych oraz w gabinecie polonistycznym. Czwartek upłynął  pod hasłem „Dnia  z Lekturą”. Na korytarzach  pojawili się  rycerze  polscy i krzyżaccy, Kajko, Ambroży  Kleks, Staś i  Nel. Miłośnicy literatury  mogli  wreszcie przeprowadzić wywiad  z Jurandem ze Spychowa, a nawet otrzymać autograf od  Odyseusza. W piątek ponownie spotkaliśmy się na apelu, aby  podsumować nasze działania oraz  wręczyć pamiątkowe dyplomy.

Małgorzata Kurkiewicz

Marlena Wittstock