Czytaj z nami

„…Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy…

Henryk Sienkiewicz

5  października  br. w naszej szkole odbyła się druga edycja  akcji  „Czytaj z Nami”. Jej nadrzędnym  celem stała się  popularyzacja czytelnictwa, jak również  promowanie  mądrego wychowania przez czytanie. Udział w wydarzeniu stanowi część obchodów STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 1918 – 2018.

W akcji  wzięli udział uczniowie klas 2-8, zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele. Zaproszenie do wspólnego  czytania przyjęli: 49. Baza Lotnicza         w Pruszczu Gdańskim, Stowarzyszenie 49 Miłośników Lotnictwa w Pruszczu Gdańskim,Komenda Wojewódzka  Policji w  Gdańsku, SP w  Buszkowach,  rodzice uczniów uczęszczających  do  SP   w Wiślinie. W tym roku  tematyka  wybranych lektur związana była    z  obchodami setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez  Polskę oraz stuleciem   polskiego   lotnictwa.  Dzięki   naszymi  lektorom   odbyliśmy  niezwykłą  podróż  w czasy  wspaniałych zwycięstw  i  chwały  polskiego oręża, a także wielkich dziejowych dramatów, które stały się udziałem naszych rodaków.   Uczniowie  klas 2a oraz  6a  wzięli również udział   w bardzo ciekawych  spotkaniach z p. porucznik pilot Mariolą  Andrasik  oraz  p. porucznik nawigator  Elżbietą Tomczak. Rozmawialiśmy  nie tylko  o historii polskich sił zbrojnych, ale także  o  codziennej  służbie,  żołnierskim umundurowaniu oraz  symbolice  oznaczeń.

W  imieniu  własnym oraz wszystkich  uczestników  akcji  składamy  naszym Gościom serdeczne podziękowania za współpracę i zaangażowanie  w popularyzację czytelnictwa oraz promowanie wśród naszych wychowanków wartościowej  literatury.

Koordynatorzy

Małgorzata Kurkiewicz