Święto Patrona Szkoły

02 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Obchody Dnia Patrona były zwieńczeniem całego tygodnia pod hasłem „Tydzień z Inką”, podczas którego uczniowie brali udział w konkursach: plastycznym i wiedzy o "Ince", maratonie literackim, zawodach sportowych oraz w tworzeniu tematycznych murali.

Podczas uroczystości mogliśmy na sali dostrzec wielu wspaniałych i ważnych gości – pojawili się radni Gminy Pruszcz Gdański p. Maciej Wysocki oraz p. Janusz Sampolski, przedstawiciele Rady Rodziców z p. Renatą Morgaś na czele, rodzice oraz sympatycy naszej szkoły. Pojawił się również p. Paweł Sadowski – muzyk, kompozytor, twórca naszego szkolnego hymnu.
Część artystyczna była bardzo bogata i różnorodna . Śpiew w wykonaniu chóru i solistów Koła Teatralnego przeplatany był występami tanecznymi Szkolnego Koła Tanecznego. Mieliśmy również okazję wysłuchać własnej poezji uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości nastąpiło także podsumowanie „Tygodnia z Inką” – ogłoszono wyniki wszystkich przeprowadzonych konkursów, wręczono pamiątkowe dyplomu ich uczestnikom.
Uroczystość ta z pewnością jeszcze bardziej przybliżyła nam wszystkim postać naszej Inki. Natomiast naszym nowym uczniom oraz ich rodzicom w przystępny i barwny sposób narysowała portret patronki szkoły.

Realacja z wydarzenia:

p. Magdalena Dworak